
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.75 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 1.3 MHz |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 15 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 700 mV/µs |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Input Bias Current | 500 pA |
| Quiescent Current | 500 µA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Output Current per Channel | 10 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 75 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Voltage Gain | 126.02 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 125 dB |
| Input Voltage Noise Density | 7.9 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 125 dB |
Stock: 820
Distributors
pcbx
Unit Price$7.79650
Ext.Price$7.79650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.79650 | $7.79650 |
| 10 | $6.12803 | $61.28030 |
| 25 | $5.88204 | $147.05100 |
| 50 | $5.64593 | $282.29650 |
| 100 | $5.41930 | $541.93000 |
| 300 | $5.20176 | $1560.52800 |
| 500 | $4.99295 | $2496.47500 |
| 1000 | $4.79265 | $4792.65000 |
